Financijska pismenost – online edukacija

Autor: Danijela Puhanić, 21. 10. 2020.

U mjesecu ožujku Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (HANFA) prihvatila je naš projekt – Financijska pismenost koji sadrži aktivnosti za 1. i 2. razrede svih obrazovnih programa te 3. i 4. razrede ekonomske škole. Zbog epidemioloških uvjeta provedba projekta odgođena je za ovu školsku godinu. Provode se samo aktivnosti koje su u skladu s preporukama HZJZ.

Dana 20. listopada 2020., predstavnice Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga gospođa Anja Tkalčević i gospođa Branka Bjedov Kostelac, koristeći platformu Cisco Webex Meetings, održale su online edukaciju – interaktivno predavanje i kviz znanja, za učenike 3.b ekonomske.

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (HANFA) je nadzorno tijelo u čiji se djelokrug i nadležnost ubraja nadzor financijskih tržišta, financijskih usluga te pravnih i fizičkih osoba koje te usluge pružaju.

Učenici su naučili više o radu i ovlastima HANFE, njenim glavnim aktivnostima usmjerenim na gospodarske subjekte i potrošače, važnosti financijske pismenosti, kao i edukativnom portalu "Novac za sutra".  Portal je namijenjen svima koji žele odgovorno razmišljati o novcu, upravljati svojim životnim standardom i planirati svoju budućnost.

Naučeno tijekom interaktivnog predavanja vrednovano je putem Kahoot kviza, a tri učenika s najboljim rezultatima nagrađena prigodnim poklonima.

Online aktivnost predstavlja prvo u nizu edukacija koje će biti provedene tijekom školske godine 2020./2021. s naglaskom na važnost financijske pismenosti mladih te upoznavanja mladih s pojmovima povezanim s financijskim tržištima, subjektima koji djeluju na njima te financijskim proizvodima i uslugama.

Danijela Puhanić, prof.

« Prosinac 2020 »