Školska knjižnica PONOVNO OTVORENA – za nastavnike i učenike završnih razreda!

Autor: Sanja Kurucić, 27. 5. 2020.

Poštovani učenici i nastavnici,

sukladno preporukama za rad, a prema Smjernicama za rad školskih knjižnica u uvjetima bolesti COVID-19[1] Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, knjižnica Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice od 1. lipnja 2020. otvara vrata za dio svojih korisnika, za nastavnike i učenike završnih razreda.

Radno vrijeme je sljedeće: ponedjeljak, utorak, srijeda, četvrtak i petak od 8 do 12 sati.

Učenici završnih razreda mogu vratiti posuđene knjige (naravno, bez naplaćivanja zakasnine) te posuditi knjige za potrebe Državne mature, uz napomenu da mogu ulaziti u prostor knjižnice, no moraju se pridržavati zaštitnih mjera:

• korištenje dezinfekcijskog sredstva na ulasku u knjižnicu
  • prostorne udaljenosti od 2 metra od ostalih korisnika i djelatnika
  • preporučuje se nošenje zaštitne maske

Na ulasku se svi učenici moraju javiti knjižničarki koja razdužuje posuđenu građu, a građa se odmah odlaže na posebno označeno mjesto. Ako trebaju nešto posuditi, knjižničarki će reći traženi naslov te pričekati kod pulta.

Osim usluge vraćanja i posudbe građe, učenici mogu koristiti i čitaonicu, uz mogućnost korištenja računala. U jednom trenutku, u prostoru knjižnice moguć je boravak najviše 15 korisnika, uz pridržavanje prostorne udaljenosti od 2 metra.

Učenici su pozvani da za pretraživanje građe koriste i on-line katalog knjižnice (https://library.foi.hr/lib/301).

Učenici mogu zatražiti putem e-maila (ssikknjiznica@gmail.com) i Facebook stranice knjižnice, da im knjižničarka unaprijed pripremi traženu građu, po koju mogu doći u dogovoreno vrijeme.

Učenici završnih razreda moraju vratiti sve knjige koje su posudili tijekom školske godine 2019./2020. do 26. lipnja 2020., u protivnom neće moći dobiti svjedodžbu o završenom razredu.

Učenici ostalih razreda knjige će moći vratiti na početku sljedeće školske godine, naravno bez naplaćivanja zakasnine.

Tijekom trajanja Državne mature učenici ne mogu ulaziti u školu i knjižnicu.

Svi učenici koji trebaju usluge knjižnice morat će se strogo pridržavati izdanih sigurnosnih uputa i pravila. Pratite nas i dalje na školskoj web stranici te Facebook stranici knjižnice.

U Našicama, 27. svibnja 2020.

Manuela Kojić, prof. i dipl. knjižničar

Sanja Kurucić, prof. i dipl. knjižničar