Sveti Nikola posjetio školu

Autor: Kristina Knežević, 10. 12. 2018.

U četvrtak, 6. 12. 2018. godine, našu je školu posjetio sv. Nikola. Četrdesetak mališana pozorno je pratilo program u holu škole i s nestrpljenjem iščekivalo dolazak njihovog omiljenog sveca.

Program su otvorili učenici Glazbene igraonice – Glazbene škole „Kontesa Dora“ svirajući i pjevajući pjesmu „Blistaj, blistaj zvijezdo mala“. Iščekujući sv. Nikolu, nastavilo se u veselom tonu, zbor učenika 1. PMG i 4. JG otpjevao je pjesmice „Niko bijeli dare dijeli“, „Sveti Niko svijetom šeta“, „Darove nam Niko daj“. Glazbeni dio programa uvježbala je s učenicima prof. Romana Borš-Mačak. Nakon pjesme uslijedila je predstava „Snjeguljica“ koju su izveli učenici 3. POLJ za koju ih je pripremila prof. Ana Štefelić.  Program je osmislila i organizirala prof. Kristina Knežević, vodile su ga učenice 3. POLJ Glorija Buha, Marija Maligec, a pomagačice sv. Nikoli bile su učenice 3. FAI, Glorija Lukačić i Štefica Šimunec. Za lijepi izgled pozornice zaslužni su učenici 3. FAI, 1. FRIZ/SOBOSL. i 1. TRG koji su izradili ukrase i pomogli u postavljanju ukrasa i rekvizita na pozornicu. U darivanju djece sudjelovali su članovi Sindikata, prof. Ivan Bošnjak i prof. Goran Knežević. Mališani su za uspomenu dobili fotografiju sa sv. Nikolom, a fotografirao ih je prof. Josip Kršan.

Dolaskom sv. Nikole uslijedilo je fotografiranje i darivanje mališana. Dječica su bila jako dobra jer im ni ove godine nije došao Krampus. Zadovoljstvu i sreći nije bilo kraja…Vidimo se i nagodinu!

Kristina Knežević, prof.