OBAVIJEST ZA UČENIKE - Uključi se u planirane aktivnosti Centra izvrsnosti Elektrotehničke i prometne škole Osijek

Autor: Katica Molnar, 23. 11. 2018.

Elektrotehnička i prometna škola

Osijek

31000 Osijek, Istarska 3, tel: 031/208 400, fax: 031/207-068

e-mail: ured@ss-elektrotehnicka-prometna-os.skole.hr

Poštovani!

Prošli tjedan Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Osječko-baranjske županije proslijedio Vam je  poziv za uključivanje vaših učenika u aktivnosti Centra izvrsnosti u području elektrotehnike i računalstva. Centar izvrsnosti osnovan je s ciljem provedbe različitih izvanškolskih oblika rada značajnih za poticanje specifičnih područja darovitosti (tehničkih, znanstvenih i sl.), a ujedno omogućava i podršku razvoju talenata i darovitosti u programima sa specifičnim  sadržajima. Obavještavamo Vas da je rok za prijavu učenika koji se žele uključiti u aktivnosti produžen do 05. prosinca 2018. godine.

Centar izvrsnosti provodi tri aktivnosti u kojima  učenici srednjih škola mogu sudjelovati:

1. Zelena elektrotehnika  – upoznavanje obnovljivih izvora elektrotehnike

2.Web development- razvoj WEB sjedišta od osnova do naprednih elemenata

3. Web dizajn- izrada i razvoj forme web sjedišta

Termini održavanja aktivnosti su subotom, a trajat će 4 školska sata s početkom u 9,00 sati. Provodi se 36 sati po odabranoj aktivnosti. Predavači su educirani stručni nastavnici koji će svoja znanja i vještine prenositi učenicima tijekom navedenih aktivnosti. Skupine učenika po aktivnosti su  maksimalno do  12 učenika. Ciljna dobna skupina učenika su učenici 1. i 2. razreda. Za vrijeme održavanja radionica planirano je osvježenje za sudionike (sendviči i sokovi). Centar izvrsnosti elektrotehnike i računalstva imenovala je  Osječko-baranjska županija koja je i financijski pokrovitelj. Prijevoz do Elektrotehničke i prometne škole Osijek, Istarska 3 trenutno trebaju organizirati roditelji. Planirano je da Osječko – baranjska županija kasnije osigura prijevoz učenika iz okolnih mjesta do Centra izvrsnosti.

Molimo vas da informirate i motivirate  učenike 1. i 2. razreda da se uključe u aktivnosti Centra izvrsnosti  i samostalno prijave (kod kuće ili u vašoj školi, ukoliko nemaju internet) putem linka na obrazac koji se nalazi na stranici Elektrotehničke i prometne škole Osijek (elpros.net) najkasnije

do 05. prosinca 2018. godine jer je planirani početak aktivnosti  od  08. prosinca 2018. godine.

Srdačno Vas pozdravljam ispred Centra izvrsnosti Elektrotehničke i prometne škole Osijek

Antun Kovačić, dipl. ing.,

ravnatelj Elektrotehničke i prometne škole Osijek