Učenici 3. a/b og posjetili izložbu Nikola Tesla – Mind from the future i zagrebački advent

Autor: Goran Hajnal, 21. 12. 2017.

Učenici 3. a OG i 3. b OG uz pratnju profesora Gorana Hajnala i Ivana Hajeka posjetili su izložbu Nikola Tesla – Mind from the future i zagrebački advent.

S polaskom u 8 sati, učenici i profesori uživali su u ugodnoj vožnji ispunjenoj druženjem koja je završila nešto prije 12 sati kada su došli na odredište. Preko Trga Europe svi su se zaputili na Glavni trg kako bi uživali u čarima Božićne priče i ispunili slobodno vrijeme druženjem, kavom i zabavom uz koncert i ostale događaje.

U 14 sati grupa je ušla u Meštrovićev paviljon gdje su uz stručnu pratnju razgledali izložbu Nikola Tesla- Mind from the future. Ova multimedijsku izložbu u čast Nikole Tesle, jednog od najvećih svjetskih vizionara, futuristički je spektakl na tragu vizije Nikole Tesle i predstavlja desetogodišnji autorski rad svjetski priznate i nagrađivane autorice Helene Bulaje Madunić, kao i grupe međunarodnih umjetnika koji djeluju na području sinergije znanosti i umjetnosti spajajući film, animaciju, video umjetnost i tehničke inovacije. Učenici su osim Teslinog životopisa saznali i informacije o dobu u kojem je živio, upoznali njegove ideje i  vizije te imali priliku isprobati neke od izuma tog vremena.

Poslije izložbe uslijedilo je još slobodnog vremena koje je većina iskoristila za klizanje i isprobavanje tradicionalne kuhinje. Umorni od cijelodnevnog hodanja i interakcije, u 19 sati krenuli su kući.

Sara Pavelik, 3. a OG

« Ožujak 2024 »