Održan kviz za poticanje čitanja i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“

Autor: Manuela Kojić, 11. 12. 2017.

U školi je 8. prosinca 2017. u 12,00 sati održan online kviz „Čitanjem do zvijezda“. To je projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara koji se održava već duži niz godina, a namijenjen je učenicima viših razreda osnovne škole i učenicima srednjih škola.

Cilj je potaknuti timski rad, ali i individualni napor; poučavati korisnike, posebice djecu i mlade, informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima; raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih; poticati razvoj kreativnosti djece i mladih; poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena; poticati stvaralaštvo djece i mladih.

Ovogodišnja tema kviza znanja i kreativnosti je povijesni roman. Za školsku razinu učenici su morali  pročitati Šenoin roman Zlatarovo zlato i Gavranovu Juditu. Pitanja su bila faktografskog tipa i zahtijevali su unaprijed predviđene odgovore, sastavljena su na temelju radnje (fabule). Predviđeno vrijeme (50 pitanja) trajanja kviza bilo je 40 minuta. Članovi povjerenstva su bili: ravnateljica Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Silvija Šokić, profesorica Marina Pavičić i profesor Rikard Borić.

Kvizu su pristupili učenici Anamarija Čalić, Leona Mihaljević (2. jg), Dora Uremović i Mihael Erlbeck (1. jg). Mentorica im je školska knjižničarka Manuela Kojić. Svi učenici prešli su bodovni prag (više od 30 bodova tj. 60 % točnih odgovora) i time osigurali sudjelovanje na višu razinu (regionalnu) koja će se održati 23. veljače 2018. Za nagradu učenici će dobiti odličnu ocjenu iz hrvatskog jezika (element književnost) i besplatne članske iskaznice Hrvatske narodne knjižnice i čitaonice Našice za iduću školsku godinu. Čestitamo učenicima i želimo im puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

Manuela Kojić, školska knjižničarka

« Ožujak 2024 »