Radionica izrade sapuna

Autor: Anđelko Cvijetović, 26. 10. 2017.

Dana, 24.10.2017. godine, u prostorima Osnovne škole kralja Tomislava, održana je Radionica izrade sapuna. Inicijator realizacije radionice i pokretač same ideje bio je Smiljan Jović, predsjednik Udruge ,,Plavo srce“ iz Varaždina, zajedno sa svojim sinom Marinom Jovićem, koji ima autizam.

Sudionici radionice su bili Udruga ,,Otvoreno srce“ sa svojim predsjednikom Anđelkom Cvijetovićem, koordinatoricom volontera Sanelom Mandić Vidaković, profesorom Zlatkom Kovačem i volonterkama Ninom Erdeš, Melani Forintić i Laurom Martić, defektologinja Zdenka Mihaljević i učiteljica Daria Vulić iz Osnovne škole J.J. Strossmayera, zajedno s učenicima koji imaju teškoće u razvoju te Osnovna škola kralja Tomislava, u ulozi domaćina, zajedno sa svojim predstavnicama ravnateljicom Vlatkom Zahirović, defektologinjom Ivom Ramljak, učiteljicama Ivanom Ćurković, Anom Galetić, Mirtom Toka te učenicima s teškoćama u razvoju. Također treba istaknuti i gospodina Ljudovika Nocia koji je bio posrednik ove divne suradnje i čovjek velikog srca.

Cilj radionice je organizacija kvalitetnog slobodnog vremena učenika s teškoćama u razvoju. Osim toga, učenici su razvijali svoje motoričke sposobnosti te imali mogućnost izražavanja maštovitosti i kreativnosti. Najviše treba istaknuti međusobnu interakciju i time razvoj socijalnih vještina i kompetencija svih sudionika.