Održana međuopćinska smotra LiDraNo 2017.

Autor: Romeo Mihaljević, 27. 1. 2017.

Međuopćinska razina smotre LiDraNo 2017. održana je u petak 27. siječnja 2017. u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga u Našicama. Učenici srednjih škola iz Belog Manastira, Đakova, Valpova i Našica nastupili su u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva, u pojedinačnim i skupnim scenskim nastupima.

U stručnom povjerenstvu djelovali su Anita Schmidt, dramska umjetnica Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, Snježana Šulentić, prof. hrv. jezika i književnosti, dipl. knjižničar i dramski pedagog iz Tehničke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđera Boškovića u Osijeku i Ljerka Ćorković, prof. hrv. jezika i književnosti iz Osnovne škole Ivana Brnjika Slovaka u Jelisavcu.

Na smotri su sudjelovali sljedeći učenici naše škole:

Skupni recital maturanata jezične gimnazije (Ana Buljan, Karlo Marinović, Jakov Povreslo, Dinko Baričević) naslovljen Poetski kvartet, mentorica: profesorica Marija Pepelko.

Lana Horvat, 1. razred gimnazije: Vesna Parun, Rijeka i more (kazivanje poezije), mentorica: profesorica Marina Pavičić.

Patrik Sambolec, 1. razred gimnazije: Ranko Igrić, Kako sam jeo grah (kazivanje poezije), mentorica: profesorica Marina Pavičić.

Ivan Prošić, 3. razred gimnazije: Govor Abrahama Lincolna (povijesni govor), mentorica: profesorica Marija Pepelko.

Lucija Drozd, 3. razred gimnazije: Dora Pfanova, Sanjarija (kazivanje poezije), mentorica: profesorica Leopoldina Mijatović.

Za sljedeću, županijsku smotru LiDraNa, koja će se održati u Našicama 14. veljače, predložena je učenica Lana Horvat.

RM