Nastavak aktivnosti u obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige

Autor: Manuela Kojić, 21. 10. 2016.

Učenici 2. b razreda opće gimnazije s profesoricom Marijom Pepelko održali su 21. listopada 2016. dva školska sata u knjižnici. Tema je, dakako, bila knjiga.

U prvom dijelu učenici su iznosili dojmove o najdražim pročitanim knjigama, životopise pisaca, svoje recenzije i poruke knjiga (Antoine de Saint-Exupery, Mali princ; Jerome David Salinger, Lovac u žitu; Božidar Prosenjak, Divlji konj; Lorna Byrne, Anđeli u mojoj kosi…)

U drugom dijelu učenici su ilustrirali naslovnice najdražih knjiga koje će biti izložene u holu škole kroz izložbu uradaka u Mjesecu hrvatske knjige.

Uslijedio je kviz znanja- književnost hrvatskoga jezika. Učenici su se podijelili u dvije skupine. Skupina A koju su činile djevojke prozvala se Juditama, a u skupinu B ušli su dječaci iz razreda pod imenom Marulići. Obje skupine bile su vrlo uspješne u poznavanju književnosti hrvatskoga jezika.

Na kraju su učenici u bilježnicu svoga prijatelja pored kojeg sjede upisivali poruke koje su jedni drugima pročitali. Učenici su bili vrlo kreativni, spremni na suradnju, maštoviti, dubokoumni u svojim promišljanjima i voljni ponoviti sate i ovakav oblik nastave u knjižnici.

Samo neke od poruka prijatelju:

„Koliko god da je teško i misliš da si izgubljen, nemoj prestati tražiti motivaciju, jer svugdje možeš naći svrhu.“

„Oči su slijepe, treba tražiti srcem.“

„Mi smo svi, zapravo, anđeli.“

„Život je kao fotografija, kad se nasmiješiš, bolje izgleda.“